SpravbytKomfort

KOMFORTNÉ BÝVANIE
S NAMI
SPRÁVA BYTOV, VÝROBA A DODÁVKA TEPLA A
TEPLEJ ÚŽITKOVEJ VODY, FACILITY MANAŽMENT

Dovolenková sezóna vrcholí, nedajte šancu zlodejom 3. august 2007

3. augusta 2007

Dovolenková sezóna vrcholí, nedajte šancu zlodejom (sd) 

 Leto je tradičným časom dovoleniek. Mnohí z nás opúšťajú na niekoľko dní, niekedy aj týždňov, rozhorúčené paneláky a vydávajú sa na bližšiu či vzdialenejšiu cestu za oddychom.
Dovolenka má byť časom, počas ktorého človek psychicky aj fyzicky pookreje. Mnoho ľudí však po návrate z nej prežíva šokujúce chvíle.
Opustené byty sa stávajú terčom vlamačov a mnohí už zažili ten nepríjemný stres, keď po návrate z dovolenky zistili, že ich byt navštívil nevítaný hosť.
Takejto stresovej situácii sa dá predísť.
Ponúkame vám niekoľko rád na to, ako zlodejom minimálne znepríjemniť ich ,,prácu“ a zároveň sebe zabezpečiť potrebný pokoj pri letnom oddychu:
Starostlivo zamykajte dvere a zatvárajte okná .
Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná.
Zlodej je schopný dostať sa dovnútra každým otvorom väčším ako ľudská hlava.
Zabezpečte si kvalitný bezpečnostný zámok v kombinácii s ďalšími zabezpečovacími prostriedkami, napr. bezpečnostné závory, bezpečnostné retiazky, výplne dverí zabezpečte proti roztiahnutiu poistky dverových závesov, dvere spevnite oplechovaním.
V prípade, že bývate na prízemí, nainštalovanie okrasných mreží a bezpečnostnej fólie na okná, balkóny a loggie spolu so spoľahlivým zatváraním okien zvýšia bezpečnosť vášho bývania.
Nikdy nenechávajte kľúče na tzv. dohovorených miestach ( pod rohožkou, v kvetináči atď.)
Sú to prvé miesta, kde zlodeji hľadajú.
Nie je vylúčené, že vaše zvyky pozorujú z diaľky už dlhší čas. Ak v období vašej neprítomnosti zveríte niekomu kľúče od svojho bytu, dôkladne zvážte, či je to osoba spoľahlivá a dôveryhodná. Využívajte osvedčené “ kukátko”. Pohľad doňho vám umožní premyslieť si, či zvoniacemu otvoríte. Aj v tomto smere je na našom trhu dostatočný výber priezorov, ktoré vám umožnia vidieť celý chodbový priestor ( tzv. panoramatické priezory).
V žiadnom prípade neotvárajte dvere a nevpúšťajte do bytu osoby, ktoré nepoznáte. Predídete tak mnohým nepríjemným a mnohokrát nebezpečným situáciám.
Naučte tejto zásade svoje deti, ale i starých rodičov. Častokrát sú návštevy cudzích ľudí len zásterkou na zistenie vašich majetkových pomerov a zistenie možností, ako váš byt vykradnúť. Neuschovávajte väčšie finančné obnosy doma, bezpečnejšie budú v banke na vkladnej knižke s heslom.
Heslo, v prípade, že si ho zapíšete, nikdy nevkladajte do vkladnej knižky, uložte ho oddelene na inom bezpečnom mieste.
Cennosti, hlavne šperky, cenné zbierky a podobne môžete uschovať počas vašej dlhodobejšej neprítomnosti v byte, v prenajatom trezore banky.
Doklady od drahého priemyselného i spotrebného tovaru si dobre uschovajte. Vyznačené výrobné číslo na doklade umožní polícii pátrať po Vašom odcudzenom majetku, po páchateľovi krádeže, vec identifikovať a vrátiť ju späť do vášho vlastníctva.
Počas dlhodobejšej neprítomnosti požiadajte príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a občas skontrolovali neporušenosť bytu. Plné poštové schránky sú pre zlodejov signálom, že ste dlhodobo preč. Nezaťahujte okná bytu roletami – dávate tým na vedomie, že nie ste doma.
Mať dobré vzťahy so susedmi je jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť svoj byt či dom. Požiadajte ich, aby venovali pozornosť okoliu vášho domu, bytu, prípadne si všímali pohyb neznámych podozrivých osôb.

 
 
| 2007 | |  

Napísali o nás

Reklama

Adresa

Spravbytkomfort, a.s. Prešov
Volgogradská 88
080 01 Prešov

 

Kontakty

Zákaznícka linka:
(051) 7567 777
Informátor:
(051) 7567 701
Havarijná služba:
(051) 7567 601, 0908 021 322
E-mail:
info@spravbytkomfort.sk
 

Stránkové dni

pondelok
8:00 - 16:30
utorok
8:00 - 12:00
streda
8:00 - 16:30
štvrtok
8:00 - 16:30
piatok
8:00 - 12:00
 
Design & engine by Vádium - IT s.r.o. 2011 | Powered by Tesmur:CMS | RSS