SpravbytKomfort

KOMFORTNÉ BÝVANIE
S NAMI
SPRÁVA BYTOV, VÝROBA A DODÁVKA TEPLA A
TEPLEJ ÚŽITKOVEJ VODY, FACILITY MANAŽMENT

Spravybtkomfort ocení najkrajšie bytové domy v svojej správe 22. jún 2007

22. júna 2007

 Spravbytkomfort ocení najkrajšie bytové domy v svojej správe
Obyvatelia bytových domov v správe spoločnosti Spravbytkomfort majú ešte niekoľko dní na prihlásenie svojho domu do súťaže o Najkrajší bytový dom.
Tú vyhlásil Spravbytkomfort v spolupráci s prešovskou Komunitnou nadáciou. Počas letných mesiacov bude trojčlenná komisia hodnotiť prihlásené domy.
Okrem Kataríny Minárovej z Komunitnej nadácie a Paula Minarika zo Spravbytkomfortu sa do hodnotenia exteriérov a interiérov zapojí aj prvá slovenská superstar Katka Koščová.

 Prečo prijala ponuku hodnotiť bytové domy?
,,Vyrastala som v bytovke a tak aj mne je problém ich vzhľadu blízky. Považujem takúto súťaž za veľmi dobrý nápad. Navyše som študovala estetiku, takže mi to je blízke. Mám sama skúsenosti s tým, o koľko krajšie a lepšie sa žije v upravenej bytovke, aký má človek pocit keď vojde do udržiavaného vchodu. Určite sa pri hodnotení budem pozerať na okolie domu, to je podľa mňa veľmi dôležité. Mám rada veľa zelene, upravené plochy pre deti, ale napríklad aj to, keď sú pred blokmi pekné lavičky. Aj u nás sme ich mali, ale rozbili sa a tak si človek pred blokom nemá kde sadnúť. V susedstve však lavičky ostali a bol pre mňa príjemný pocit vidieť, ako sa na nich stretávali susedia. Miesto pred blokom je často jediné, na ktorom môžu ľudia aspoň ako tak odbúrať nepríjemnú anonymitu bytoviek a sídlisk,“ hovorí Katka.

 Navyše podľa nej môže byť možnosť získania finančných prostriedkov do fondu opráv či na iné aktivity spojené s bytovým domom môže byť inšpirujúce.

Riaditeľ spoločnosti Spravbytkomfort Viliam Valovič hovorí, že pozvanie Katky Koščovejdo hodnotiacej komisie nebolo náhodné. ,,Tých dôvodov je niekoľko. Po prvé „rodáčka“ z nášho mesta je osobou známou a skutočne prvou víťazkou celoslovenskej populárnej relácie Super Star. Myslíme si, že jej pripomenutie v rámci nášho zámeru povzbudiť iniciatívy občanov, žijúcich v nami spravovaných bytových domoch, je atraktívne a mohlo by pomôcť popularite nielen tejto akcie, ale aj pozitívnemu správaniu sa ľudí ku skrášľovaniu svojho okolia a tým aj obytného prostredia , všeobecne,“ vysvetľuje Valovič. Ako dodáva, tých, ktorí aj iniciatívy spoločnosti Spravbytkomfort robia niečo pre seba a svoje okolie nie je málo.

 ,,Ale akosi sa na hodnotenie ich iniciatívy nedostáva, prípadne zostáva nepovšimnutá, ale súčasne nie všetci takto uvažujú. Myslíme si, že doba je zrelá na to, aby ľudia cibrili či zveľaďovali svoje občianske, estetické cítenie a pomáhali aj svojou aktivitou spolu vytvárať krajšie, príjemnejšie podmienky pre život v našom meste, na našich sídliskách. Aj keď sa pri takejto aktivite podstata nezmení (domy budú navovnok a zdiaľky rovnaké), ale skultivovanie a skultúrnenie vstupov či iných priestorov, kde sa ľudia zdržujú a pohybujú sa už vnímať dá. A platí to známe, že aj prostredie „vychováva“. Takže krajšie prostredie, okrem dobrých, príjemných pocitov, súčasne môže potlačiť aj vandalizmus či iné druhy ničenia, ktoré sa v miere, žiaľ väčšej asi ako v minulosti, čoraz častejšie objavujú,“ hovorí Valovič.

Súťaž bude prebiehať v dvoch kategóriách:
NAJKRAJŠÍ INTERIÉR – vestibul bytového domu (nástenka, aktuálnosť, čistota...), jednotlivé poschodia, celková čistota...
NAJKRAJŠÍ EXTERIÉR – zeleň pred bytovým domom, úprava a celková čistota okolia domu Kedy sa bude hodnotiť?
V mesiacoch júl a august nafotíme prihlásené bytové domy, ktoré bude hodnotiť trojčlenná komisia – Katka Koščová, Paul Minarik za Spravbytkomfort a Katarína Minárová za Komunitnú nadáciu Prešov
O čo sa súťaží?
V kategórii interiér: cena – 10000 Sk cena – 7 500 Sk cena – 5000 Sk
V kategórii exteriér: cena – 10000 Sk cena – 7 500 Sk cena – 5000 Sk
Ako sa prihlásiť?
Vyplňte prihlášku do súťaže uverejnenú v tohtoročnom Magazíne Spravbytkomfortu a do 15. júla ju osobne alebo poštou doručte do spoločnosti Spravbytkomfort na Volgogradskej ulici 88.

 
 
| 2007 | |  

Napísali o nás

Reklama

Adresa

Spravbytkomfort, a.s. Prešov
Volgogradská 88
080 01 Prešov

 

Kontakty

Zákaznícka linka:
(051) 7567 777
Informátor:
(051) 7567 701
Havarijná služba:
(051) 7567 601, 0908 021 322
E-mail:
info@spravbytkomfort.sk
 

Stránkové dni

pondelok
8:00 - 16:30
utorok
8:00 - 12:00
streda
8:00 - 16:30
štvrtok
8:00 - 16:30
piatok
8:00 - 12:00
 
Design & engine by Vádium - IT s.r.o. 2011 | Powered by Tesmur:CMS | RSS