SpravbytKomfort

KOMFORTNÉ BÝVANIE
S NAMI
SPRÁVA BYTOV, VÝROBA A DODÁVKA TEPLA A
TEPLEJ ÚŽITKOVEJ VODY, FACILITY MANAŽMENT

Spravbytkomfort predstavil tohtoročné plány klientom z radov inštitúcií 16. február 2007

16. februára 2007

Spravbytkomfort predstavil tohtoročné plány klientom z radov inštitúcií (sd) 

Predstavitelia Spravbytkomfortu sa na tradičnom novoročnom stretnutí stretli s významnými klientami. Pozvanie prijali riaditelia škôl, ale aj zástupcovia najväčších odberateľov tepelnej energie. Hovorilo sa o budúcnosti, ale aj aktuálnych problémoch.
V úvode stretnutia člen predstavenstva a zástupca rakúskeho akcionára Paul Minarik predstavil ďalšie vízie smerovania Spravbytkomfortu ako objektového správcu a výrobcu tepla.
Hovoril o už rozbehnutých programoch hydraulického vyregulovania, ale aj o plánoch na rekonštrukcie bytových domov či výrobu tepla z alternatívnych zdrojov.
Ako uviedol Minarik Spravbytkomfort v súčasnosti manažuje výrobu 137 MW tepelnej energie, ktorú dodáva do 20 tisíc bytov a 65 objektov občianskej vybavenosti. Zamestnáva 220 zamestnancov, ktorí sa podieľajú aj na hospodárskej a technickej správe viac ako 10 tisícov bytov. V rámci výroby tepelnej energie úpatrí Spravbytkomfort medzi slovenskú špičku.

 ,,Prevádzkujeme centrálnu kotolňu s okruhom 62 odovzudávacích staníc a 48 ďalších kotolní na území mesta. Spolu dodávame ročne 1 milión GJ tepelnej energie,!“ povedal Minarik.
Predstavitelia Spravbytkomfortu neobišli ani otázku ceny tepla. Podľa analýz na ňu najviac vplývajú rastúce ceny plynu a elektrickej energie.

 ,,Cena plynu narástla za posledných desať rokov trojnásobne, cena elektrinz dvojnásobne. Naproti tomu fixná zložka ceny tepla, ktorá je vlastne tým, čo dokáže ovplyvniťž Spravbytkomfort sa v posledných rokoch ustálila na rovnakej úrovni a takmer nenarastala,“ dodal Minarik. Na stretnutí sa hovorilo aj o budúcnosti. Tak ako sme už viackrát informovali, Spravbytkomfort chce byť pre svojich klientov aj energetickým poradcom. Aj preto v minulom roku spustil projekt hydraulického vyregulovania tepelných sústav v bytových domoch, na ktorý pozitívne zareagovalo viac ako 1500 vlastníkov bytov.
,,Cieľom je zníženie spotreby tepla. Hoci je to zdanlivo nepochopiteľné. Ale napríklad v Rakúsku je skoro o polovicu nižšia spotreba tepkla v byte ako na Slovensku. Investícia do hydtraulického vyregulovania má rýchlu návratnosť a meranie spotrebz prináša do bývania vyšší komfort pre užívateľa,“ vysvetlil Minarik.
Firma chce v tomto roku pripraviť podobný program aj pre väčších odberateľov. Rovnako chce v tomto roku začať s realizáciou projektu výstavby kotolne na biomasu. Materská spoločnosť Energiecomfort Viedeň precvádzkuje niekoľko takých kotolní v susednom Rakúsku a chce svoje skúsenosti preniesť aj ku nám. Novinkami roku 2007 sú zmeny v prístupe ku zákazníkom. Už od januára sa rozšírili zákaznícke hodiny pre klientov v pondelo a stredu až do 17. hodiny. V novembri by malo byť vybudované na Volgogradskej ulici zákaznícke centrum a predĺžené hodiny pre klientov budú každý deň.

 
| 2007 | |  

Napísali o nás

Reklama

Adresa

Spravbytkomfort, a.s. Prešov
Volgogradská 88
080 01 Prešov

 

Kontakty

Zákaznícka linka:
(051) 7567 777
Informátor:
(051) 7567 701
Havarijná služba:
(051) 7567 601, 0908 021 322
E-mail:
info@spravbytkomfort.sk
 

Stránkové dni

pondelok
8:00 - 16:30
utorok
8:00 - 12:00
streda
8:00 - 16:30
štvrtok
8:00 - 16:30
piatok
8:00 - 12:00
 
Design & engine by Vádium - IT s.r.o. 2011 | Powered by Tesmur:CMS | RSS