SpravbytKomfort

KOMFORTNÉ BÝVANIE
S NAMI
SPRÁVA BYTOV, VÝROBA A DODÁVKA TEPLA A
TEPLEJ ÚŽITKOVEJ VODY, FACILITY MANAŽMENT

Spravbytkomfort Prešov ukončil prestavbu piatich kotolní na výmenníky

Výrobca a dodávateľ tepla v Prešove, spoločnosť SPRAVBYTKOMFORT, a.s. , ukončila uloženie približne dvoch kilometrov tepelných rozvodov na Sídlisku Sekčov a prestavbu kotolní, ktoré budú slúžiť ako výmenníkové stanice. Autor: TASR 19.9.2012

Riaditeľka spoločnosti Natália Banduričová uviedla, že technológiu otestujú už vo štvrtok (20.9.), kedy by teplo mali pocítiť už aj odberatelia na spomínanom sídlisku. O deň neskôr by sa malo začať temperovať aj teplom z ďalších kotolní. Firma totiž počíta s nočným ochladením, ktoré by malo nastať v najbližších dňoch.
Banduričová pripomenula, že táto investícia v hodnote viac ako milión eur priamo súvisí s výstavbou v poradí druhej kotolne na biomasu, ktorú oficiálne na Sekčove odovzdali v máji tohto roka.
" Aby sme viac objektov napojili na biomasovú kotolňu, urobili sme prepojenie s ďalšími piatimi kotolňami, a tým sa menia na výmenníkové stanice. To znamená, že už sa do nich dodáva len teplo a plyn, ktorý bol v týchto kotolniach, sa ruší“, vysvetlila riaditeľka.

Zdôraznila, že týmto spôsobom sa darí spoločnosti držať ceny tepla, jeho výroba je výrazne ekologickejšia, pričom spĺňa všetky európske kritériá. Rovnako, podľa nej, ide o alternatívu, ktorá by v prípade opakovania plynovej krízy zabezpečila vykurovanie objektov.

„My vykurujeme 20.000 bytov a približne 70 % z nich je vykurovaných z biomasy, okrem toho ide aj o ďalšie objekty, ako základné a materské školy“, doplnila Banduričová.
Výhody biomasových kotolní sa týkajú všetkých odberateľov tepla od tejto spoločnosti bez ohľadu na to, či je konkrétny objekt pripojený na biomasu.
Na báze plynu vykurujú zatiaľ byty v oblasti širšieho centra, dve plynové kotolne, ktoré boli vzdialené od centrálneho zdroja, ešte zostali na Sídlisku III a dve na Sídlisku Šváby.

Na Šváboch sa v priebehu dvoch rokov uvažuje o možnosti pripojenia kogeneračnej jednotky, aby sa popri výrobe tepla dala produkovať aj elektrická energia.
Nové potrubia sa ukladali do zeme a sú osadené v izolačných vrstvách, takže by malo dochádzať k menším stratám na teple počas jeho transportu k spotrebiteľom.

Výmenníkové stanice už Spravbytkomfort prebral, momentálne na Sekčove finišujú práce a terénne
úpravy, ktoré by mali byť dodávateľskou firmou ukončené okolo 15. októbra. Samotná celková kolaudácia by podľa riaditeľky mala byť realizovaná do konca tohto roka.

 
 

Reklama

Adresa

Spravbytkomfort, a.s. Prešov
Volgogradská 88
080 01 Prešov

 

Kontakty

Zákaznícka linka:
(051) 7567 777
Informátor:
(051) 7567 701
Havarijná služba:
(051) 7567 601, 0908 021 322
E-mail:
info@spravbytkomfort.sk
 

Stránkové dni

pondelok
8:00 - 16:30
utorok
8:00 - 12:00
streda
8:00 - 16:30
štvrtok
8:00 - 16:30
piatok
8:00 - 12:00
 
Design & engine by Vádium - IT s.r.o. 2011 | Powered by Tesmur:CMS | RSS