SpravbytKomfort

KOMFORTNÉ BÝVANIE
S NAMI
SPRÁVA BYTOV, VÝROBA A DODÁVKA TEPLA A
TEPLEJ ÚŽITKOVEJ VODY, FACILITY MANAŽMENT

Prejav dobrého skutku

článok v Prešovskom Večerníku 29.8.2011 (celý článok si môžete prečítať v prílohe)

OZAC SENIOR Akciová spoločnosť Spravbytkomfort prispela finančnou sumou starým a chorým ľuďom
„Prejav dobrého skutku“

V zariadení opatrovateľskej služby Senior - OZAC na Ulici Fraňa Kráľa č. 12 sa v stredu popoludní udiala milá slávnosť. Predsedníčka predstavenstva a riaditeľka akciovej spoločnosti Spravbytkomfort Prešov Ing. Natália Banduričová a člen predstavenstva Spravbytkomfort Dipl. Ing. Paul Minarik odovzdali do rúk predsedníčky občianskeho združenia Senior - OZAC Mgr. Anny Lukáčovej – Havrilovej finančný príspevok na činnosť zariadenia.
„Chceme maličkým podielom prispieť k tomu, aby vaše zariadenie mohlo fungovať a kvalitne sa starať o chorých ľudí, preto sme sa rozhodli, že vám poskytneme finančný dar. Veríme, že vám pomôže, “ povedala riaditeľka Ing. Natália Banduričová. „Aj v minulosti sme už pomohli niektorým zariadeniam, napríklad školám. V Prešove sme pomerne veľkou spoločnosťou a jedna z kritérií našej pomoci je tá, že pomáhame našim zákazníkom. Preto sme dnes prišli k vám, “ vyslovil Dipl. Ing. Paul Minarik. Mgr. Anna Lukáčová – Havrilová sa poďakovala za dar a zdôraznila, že suma je významná, lebo je „prejavom dobrého skutku. Pomôže to ľuďom, ktorí tu musia byť a žiť aj so svojimi chorobami“.
Dipl. Ing. Paul Minarik pre Večerník ozrejmil, že spoločnosť Spravbytkomfort od svojho vzniku podporovala v rámci svojich možností vždy v Prešove rozličné inštitúcie. Napríklad materské alebo základné školy, športové kluby, atď. „Takéto zariadenie opatrovateľskej služby je na programe prvýkrát, pretože sme si zvolili jednu tému – z tých prostriedkov, ktoré máme, chceme ich rozdeľovať, ale nie stále tým istým. Väčšinou sú to deti, podporujeme začiatok školského roka. Vyberáme si, samozrejme, školu, kde máme veľa detí, ktorých rodičia sú tiež naši zákazníci. A takisto je to aj v tomto zariadení. Ľudia, ktorí sú dnes tu a potrebujú opateru, možno boli pred piatimi rokmi našimi zákazníkmi. Takisto naším zákazníkom je aj tento objekt, lebo ho vykurujeme, “ vysvetlil pán Minarik. A ako si spoločnosť vyberá práve toho, komu chce pomôcť. „Snažíme sa byť transparentní, “ zdôraznil Dipl. Ing. Paul Minarik. „Jednak máme veľa žiadostí o pomoc a existuje aj zoznam občianskych združení, ktoré takúto pomoc môžu prijímať. Snažíme sa robiť transparentne a vyberať si z tých inštitúcií na pôde mesta Prešov, ktoré sú vhodné na takúto pomoc.“
Zariadenie opatrovateľskej služby Senior - OZAC je umiestnené v budove bývalej materskej školy, ktorej vlastníkom je mesto Prešov. Prevádzkuje ho spoločnosť s ručením obmedzeným OZAC. V zariadení je 19 lôžok. Sú v ňom imobilní ľudia alebo s vážnymi chorobami. Väčšinou tu prídu z nemocnice. „Chodia tu klienti na denný alebo aj nočný stacionár. Máme tu aj takých, ktorí čakajú na umiestnenie do domovov sociálnych služieb. Jeden pán je u nás už 8 rokov. O všetkých sa stará 5 pracovníkov s trvalým pracovným pomerom a 8 ľudí na pracovnú dohodu, “ priblížila nám konateľka spol. s r. o. OZAC Mgr. Anna Lukáčová – Havrilová.

Andrej Petruš
Foto: Viktor Zamborský

 
 

Prílohy

Prejav dobrého skutku PV 29082011
[  PDF - 87.1 kB]

Reklama

Adresa

Spravbytkomfort, a.s. Prešov
Volgogradská 88
080 01 Prešov

 

Kontakty

Zákaznícka linka:
(051) 7567 777
Informátor:
(051) 7567 701
Havarijná služba:
(051) 7567 601, 0908 021 322
E-mail:
info@spravbytkomfort.sk
 

Stránkové dni

pondelok
8:00 - 16:30
utorok
8:00 - 12:00
streda
8:00 - 16:30
štvrtok
8:00 - 16:30
piatok
8:00 - 12:00
 
Design & engine by Vádium - IT s.r.o. 2011 | Powered by Tesmur:CMS | RSS